hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
Zájezdy    Individuální cesty  Novinky   Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 Přehled zájezdů
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz

   DOPRAVA

Místní doprava je vždy v plném rozsahu zahrnuta v ceně zájezdu.

U poznávacích zájezdů se obvykle přepravujeme po celou dobu jedním teréními auty či najatým minibusem. Pokud je během cesty plánováno využití jiného typu dopravy (autobusu, taxíku), je to vždy zmíněno v popisu programu zájezdu. U řady zájezdů využíváme i vnitrostátní lety.

U trekingů najímáme – pokud je to možné - doprovodná terénní vozidla pro převoz zavazadel na celou dobu trekingu. Pro dopravu mimo hory obvykle zajišťujeme na každý úsek cesty dopravu zvlášť a přepravujeme se podle potřeby terénními auty, minibusy, taxíky i hromadnou dopravou. Protože ve vozidlech při těchto zájezdech obvykle mnoho času nestrávíme, na pohodlí se nedbá tolik jako u poznávacích zájezdů. Vozidla obvykle obsazujeme na jejich plnou kapacitu - tj. do posledního místa.


OMÁN
Pro Omán platí, že terénní auto je o mnoho lepší volba než minibus - část nejzajímavějších míst je dostupná jen pro terénní auta. Při našich poznávacích zájezdech používáme najatá terénní auta, které jsou obsazeny 4 pasažéry a řidičem. Terénní auta v Ománu jsou ve velmi dobrém stavu a odpovídají svým bezpečnostním vybavením evropským standardům.
Vnitrostátní letecké spoje provozuje společnost Oman Air.

ETIOPIE
V zemi rychle přibývá asfaltových a dobře sjízdných prašných silnic a země se rychlým tempem modernizuje. Dostupnost turisticky zajímavých míst se výrazně zlepšila a pro poznávací zájezdy je možné použít minibus. U trekingů zůstávají hlavním použitým dopravním prostředkem terénní auta. Vnitrostátní přelety budou s Ethiopian Airlines, které patří v Africe k nejspolehlivějším a nejkomfortnějším.

BARMA
Při zájezdu Treking v Barmě využíjeme širokou škálu možností dopravy - letadlo, minibus, loď, vlak, terénní auta.
V Barmě si na vnitrostátních linkách konkuruje řada leteckých společností, přednost dáváme státním Myanmar National Airlines.

MADAGASKAR
Mezi jednotlivými oblastmi se na Madagaskaru přepravujeme najatými terénními auty a minibusy. Kromě páteřních silnic jsou silnice ve velmi špatném stavu a občas jsou obtížně sjízdné i pro terénní auta. Madagaskar je velká země a přejezdy tu trvají dlouho - vzdálenosti jsou velké a průměrné rychlosti nízké.
Pro vyhlášenou notorickou nespolehlivost a vysoké ceny domácích aerolinek se spíše snažíme vyhýbat vnitrostátním přeletům.


aktualizováno: listopad 2017