hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Novinky   Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 Přehled zájezdů
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Ochrana os. údajů

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO
ÍRÁN

www.zakavkazsko.cz

KAPVERDY – PŘECHOD OSTROVA SANTO ANTAO -----------------------------------------------

průzkumná výprava
9.1. - 22.1.2018 14 dní s lety cca 36000,- Kč
12 dní pobytu

cena zájezdu neobsahuje letenku
odhad ceny letenky Praha – Sao Vicente - Praha včetně tax: cca 14500 Kč – cca 17000 Kč

 
Zájezd KAPVERDY – PŘECHOD OSTROVA SANTO ANTAO - trasa zájezdu
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
PENZION
VESNICE
Doprava TAXI
4WD

 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • 10 dní na hornatém vulkanickém ostrově
  • 8 denní pěší přechod ze západního na východní pobřeži
  • začátek a závěr cesty na mořských plážích a na ostrově Sao Vicente
  • jde se na lehko, noclehy pod střechou
     Celých osm dní na pěší přechod ostrova, který je dlouhý ani ne 50 kilometrů se může zdát přehnaně mnoho, ale na cestě nás čekají strmé svahy hor a hluboká údolí, velká denní převýšení, neustálá prudká stoupání a klesání. Ujít deset kilometrů na Santo Antao je často poctivá denní tůra. Velká část trasy přitom povede po tradičních dlážděných cestách, které tvoří síť stezek mezi horskými vesnicemi a které jsou obdivuhodných stavitelským výkonem předchozích generací. Divoký rozeklaný relief a výjimečná krása krajiny dělá z ostrova zatím nedoceněný ráj pro trekaře. Kontrast mezi pouštní vulkanickou krajinou západní části ostrova a zelenými údolími východu s bujnou tropickou vegetací může být sotva větší. Na cestě nás čekají horské usedlosti a rybářské vesničky, stezky vedené po uzounkých hřebenech i vestavěné do skal těsně nad hučícím oceánem, pečlivě vystavěná terasová políčka v příkrých svazích. Voda vedená v levadách zavlažuje pole s cukrovou třtinou, s kávovníky, banány, pomeranči. Santo Antao je skoupé na dobré příležitosti ke koupání (a to ho zachraňuje před masovou turistikou), ale v prvních i posledních dnech zájezdu si cestu do mořských vln najdeme.
Kapverdy jsou nejzápadnější výspa afrického kontinentu, osídlená původně Portugalci a používaná jako zastávka při cestách přes Atlantik a jako místo lukrativního trhu s otroky. Zůstaly i dnes na půl cesty mezi Afrikou a Evropou, zdejší lidé jsou nám svou mentalitou blíže, než je tomu ve většině afrických zemí.

Program:
1.-2.den - odlet z Prahy, přílet na Sao Vicente, ubytování v hotelu v Mindelo, seznámení s "kulturním hlavním městem" Kapverdských ostrovů
3.den – ranním trejektem na Santo Antao, přejezd vyprahlou krajinou jižních horských úpatí, pěší sestup do Tarrafal de Monte Trigo - oázy zeleně v zálivu s plážemi černého písku. Koupání, výlet v rybářských lodích podél pobřeží či pobřežní trek pod nejvyšší horou ostrova.
4.den – Výstup na nejvyšší vrchol ostrova vulkán Tope de Coroa (1980 m), odlehlou a izolovanou horu, která vévodí rozlehlé měsíční krajinně s lávovými poli, zbarvené ve variacích červené a šedé.Sestup z vulkanické náhorní planiny ošlehané větry po nejkrásněji vedené horské dlážděné cestě Kapverdských ostrovů na dno údolí k vesnicím a oázám zeleně.
5.den – Po stezce pro muly mezi dvěmi horskými údolími. Svahy vulkanických hřbetů zde pečlivě tvarují terasová políčka. Cesta vede mezi bizarními bazaltovými skalními jehlami. Volné odpoledne v úrodném údolí vesnice Alto Mira se závlahovým zemědělstvím.
6.den – Výstup horskou stezkou na Salto Preto s horským porostem eukalyptů a borovic, pokračujeme náhorní planinou v centrální části ostrova. Fakultativně výstup na nejvyšší vrchol centrální oblasti Santo Antao (1705 m).
7.den - Sestup z vysočiny po hřbetu mezi hluboce zaříznutými zelenými údolími s terasovým zemědělstvím. Blížíme se vlhčí a zelené části ostrova. Nocleh v Cha d Igreja – odlehlé vesnici s bílým kostelíkem a kokosovými palmami, položené nad mělkým kaňonem s výhledem na věnec horských hřbetů.
8.den – Pobřežní dlážděnou stezkou vysekanou do skalních stěn s výhledy na oceán. Procházíme jedněmi z nejmalebnějších vesnic na Santo Antao posazených ve strmých úbočích padajících do moře. Nocleh v Ponto do Sol, kdysi vzkvétajícím přístavu severního pobřeží ostrova.
9.den - Jsme na severovýchodní úrodné straně ostrova. Ranní transfer do Ribeira da Torre -jednoho z nejzelenějších údolí ostrova, odkud je velká část produkce banánů. Stoupáme působivým vulkanickým kotlem na zalesněné centrální hřebeny a ke kráteru Cova. Odtud se opět spustíme do horní části sousedního údolí Paul s políčky kávy, cukrové třtiny, pomerančů, guavy a banánů. Nocleh v guesthousu vysoko v údolí s nádhernými výhledy.
10.den – Volné dopoledne, procházky po okolí či fakultativní návštěva jedné z výroben grogue – místní pálenky připravované z cukrové třtiny. Odpoledne po horském hřbetu vystoupáme k nejvyššímu vrcholu východní části ostrova Pico da Cruz, často ukrytému v mlhách. Vřesoviště a lesy s řadou endemitů. Nocleh v malé vesnici uprostřed borovicových lesů.
11.den – Výstup na Pico da Cruz (1595 m), ranní panoramatický výhled na ostrovy Santo Antao a Sao Vicente. Sestupujeme vyhlídkovou hřebenovkou k východnímu výběžku ostrova. Se stálými výhledy na oceán se cesta vine mezi usedlostmi a políčky cukrové třtiny. Nocleh v hotelu ve Vila das Pombas
12.den – Dopoledne tůra k nejvyššímu vodopádu Kapverdských ostrovů nebo odpočinek u moře. Odpoledne na závěr absolvujeme přejezd slavné Rua de Corda – staré silnice spojující jižní a severní pobřeží ostrova a vedené po úzkých hřbetech a ve skalních stěnách rozeklaných centrálních hřebenů. Podvečerní přejezd trajektem do Mindelo.
13.-14.den - Část dne před odletem strávíme v tomto přístavu s malými náměstíčky a barevnými historickými domy. Založili ho Britové v zálivu uprostřed pouštní krajiny. Popřípadě vyrazíme na jednu z pláží pouštního ostrova Sao Vicente. Odlet a po nočním letu návrat do Prahy.
Upozornění: Jedná se o průzkumnou cestu a proto jsou na místě v programu možné změny. Cestovní kancelář v tomto případě negarantuje dodržení programu v plném rozsahu.


Uvedená cena zájezdu je snížená a z této ceny se již neposkytují žádné slevy
V ceně zahrnuto: doprava, transport zavazadel během treků, ubytování, český průvodce, místní průvodce, částečně stravování
V ceně nezahrnuto: mezinárodní letenka Praha – Sao Vicente – Praha za cca 14500 - 17000 Kč, vízum (25 EUR), vstupné, spropitné pro místního průvodce a řidiče, cestovní pojištění
Letenky: zajištění standardně z Prahy
Doprava: minibusem a místními taxíky, mezi ostrovy lodí
Ubytování: hotely (4x), vesnické penziony (4x) a u místních ve vesnicích (3x). Ve vesnicích na trase občas nemusí být k dispozici dostatečný počet lůžek. Ubytování bude vždy pod střechou, ale všichni účastníci budou mít s sebou vlastní spací pytle a budou počítat i s noclehem v improvizvaných podmínkách.
Stravování: snídaně při noclezích v hotelech ve městech (4x), polopenze při noclezích ve vesnicích (7x)
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 10
Náročnost zájezdu: Přechod Santo Antao patří k fyzicky náročnějším trekům z naší nabídky. Pro účast na zájezdu je třeba být v dobré fyzické kondici.Terény jsou strmé a převýšení značné (často přes 1000m výškových, v některých dnech jak stoupání, tak klesání). Po dnech s největšími převýšeními zařazujeme dny s menší zátěží. Pěší trasy na Santo Antao vedou převážně po dobrých (často starých dlážděných) cestách mezi vesnicemi, část trasy však povede po nezpevněných horských stezkách a některé z nich budou v horším stavu. Na trase by neměly být žádné technicky obtížné ani exponované úseky. Zájezd nicméně není vhodný pro lidi trpící závratěmi. Denní etapy do 8 hodin čistého času chůze. Jde se nalehko, těžší zavazadla převáží doprovodný automobil.


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, tel. 266 713 032, info@jemen.cz, www.jemen.cz