hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
Zájezdy    Individuální cesty  Novinky   Fotogalerie    Kontakt
ZÁJEZDY
 Přehled zájezdů
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz

   NÁROČNOST ZÁJEZDŮ

 
Náročnost zájezdů:
1 Akce "pro každého" nekladou žádné zvýšené nároky na fyzickou kondici ani na speciální dovednosti. Všechny noclehy jsou pod střechou, výjimečně (tam, kde není jiná možnost) i pod stany. Do této kategorie patří většina Poznávacích zájezdů.
2 Akce, které vyžadují určitou fyzickou přípravu, po které je ale může zvládnout každý zdravý člověk. Nevyžadují žádné speciální dovenosti. Může se spát i pod stany. U poznávacích zájezdů se tato kategorie objevuje tehdy, obsahují li celodenní pěší tůru svou náročností odpovídající trekingovým programům. U trekingů pak tato náročnost označuje programy, kdy skupina jde na lehko a většina zavazadel je převážena auty či přenášena zvířaty či přenášena nosiči.
3 Akce, kde je dobrá fyzická kondice podmínkou. Trasy trekingu jsou namáhavé, s velkým převýšením, trasy mohou být místy exponované, stále však jsou zvládnutelné bez speciálních dovedností. Veškeré vybavení může být nutné nést v batohu. Trasy vedou dál od civilizace a lékařská péče je hůře dostupná. Na pohodlí se příliš nedbá. Tuto náročnost najdete u těžších trekingů či u vysokohorské turistiky.
4 Náročné akce, které vyžadují jak výbornou fyzickou kondici, tak i psychyckou odolnost a cestovatelské zkušenosti. Schopnost pohybovat se v těžším exponovaném terénu na hranici lezení může být podmínkou účasti. Trasy mohou být dlouhé a vyčerpávající, náročnost může být znásobena vysokohorským či naopak horkým klimatem. Výpravy se mohou pohybovat ve velmi odlehlých oblastech. Tuto náročnost najdete např. u náročné vysokohorské turistiky nebo u některých expedičních cest. Účast na těchto akcích může být výběrová.
 

Aktualizováno: listopad 2016