hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky   Covid 19     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

SOKOTRA - GALAPÁGY INDICKÉHO OCEÁNU ----

poznávací zájezd
únor, listopad 13 dní s lety      
11 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje zpáteční letenku Praha – Sokotra včetně tax
 
Zájezd SOKOTRA - GALAPÁGY INDICKÉHO OCEÁNU - trasa zájezdu
Náročnost 1-2
Ubytování HOTEL
STAN
Doprava 4WD

 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
SITUACE NA OSTROVĚ
Sokotra je během probíhající občanské války v Jemenu a saúdského bombardování země doposud ušetřena jakýchkoliv válečných akcí. Protože Sokotra je pro výsledek jemenské války zcela bezvýznamným územím, je velmi pravděpodobné, že to tak zůstane i nadále. Život na izolovaném ostrově dále plyne takřka normálně a Sokotra zůstává klidná a bezpečná. Problémem zůstává značně drahé letecké spojení a extrémně komplikované obstarání letenek. Situace tedy zatím ještě organizaci skupinových zájezdů nepřeje, jakmile se zlepší, jsme připraveni zájezdy na ostrov opět vypsat.
  • 11 dní na jednom z nejpodivuhodnějších ostrovů světa
  • bizarní endemická flora - stromy dračí krve, okurkovníky, lahvovníky
  • hory, kaňony, tůně a jeskyně vnitrozemí ostrova
  • koupání na panenských sokotránských plážích, výpravy po moři
  • s místním průvodcem za kulturou původních Sokotránců
     Sokotra je posledním jemenským přírodním rájem. Odlehlý a exotický ostrov byl donedávna prakticky izolován od zbytku světa. Stejně jako ještě před pár desetiletími zdejší lidé, byly po milióny let odděleny od světa i místní rostliny a zvířata - důsledkem je takové množství zde žijících endemických druhů, že si ostrov vysloužil označení "Galapágy Indického oceánu". Místy to tu vypadá jako na obrázku z jiné geologické epochy - působivá krajina je porostlá bizarními stromy dračí krve, okurkovníky, lahvovníky. V zelených horách pramení potoky se sladkovodními kraby, své šťavnaté pastviny tu mají nomádi z vnitrozemí, kteří stále žijí i v jeskyních. Ostrov je provrtán jeskynními systémy, z větší části ještě neobjevenými. Pobřeží je výrazně sušší, jsou tu liduprázdné pláže, rybářské vesničky, gigantické písečné duny a pod hladinou kousek od břehu neobyčejně bohatý mořský život.
Trochu opožděný zápis do seznamu UNESCO přitáhl před několika lety k do té doby takřka neznámému ostrovu pozornost světa. Přibývá turistů, kteří během několika dní pobytu objedou nejvyhlášenější místa, aby se při odjezdu smutně loučili s granitovými špicemi hor, na které nestačili vystoupit, s divokými kaňony, které nestačili prozkoumat a se svébytnou kulturou původních Sokotránců, kterou nestačili poznat. Náš desetidenní program Vás přivede i do nenavštěvovaných končin, kde pláže jsou nadále zcela liduprázdné, na rybářských člunech doplujeme do míst, kde i Sokotránce potkáte jen zřídka a s doprovodem sokotránského průvodce se vydáme za původním způsobem života do odlehlých vesnic ve vnitrozemí.
Program se skládá ze tří několikadenních výprav v terénních vozech, po kterých se vždy vracíme krátce si odpočinout do relativního komfortu hlavního městečka Hadiba.

Sokotra

Sokotra
Sokotra

Sokotra
Program:
1.-2. den - let z Prahy na Sokotru. Ubytování v hlavním městečku Hadibo, odpoledne po příletu odpočinek a příprava na cestu.
3.-6. den – okruh přes jižní a východní pobřeží ostrova, nejdříve přes vysočinu na jih: planina Dixam – první setkání se stromy dračí krve, výhledy do divokého kaňonu Esgego pod nejvyšší oblastí ostrova Skand, koupání na pláži Omag, kilometry bělostných dun jižního pobřeží, palmové háje a rybářské vesnice, jeskyně stále ještě sloužící jako přechodná obydlí, vnitrozemím po terénních cestách horskými údolími zpět na sever, kadidlovníkový háj v rezervaci Humhil, výstup k tříkilometrové jeskyni Hoq s krápníkovou výzdobou, stametrové duny v Erher, šnorchlování v podmořské rezervaci Dihamri, návrat do Hadiba a noc v hotelu.
7.-9. den – dvoudenní pěší výprava mezi granitové špice pohoří Haggier s doprovodem nosičů, nocleh na hřebenu hor, sestup přes jediný les stromů dračí krve na světě na planině Firmihin, lahvovníky a okurkovníky, koupání v tůních kaňonu Dirhur, půldenní výprava do nejkrásnějšího kaňonu na ostrově, návrat do Hadiba, odpočinek a noc v hotelu.
10.-11. den – cesta na západ ostrova přes jednu z botanicky nejbohatších lokalit – vádí Ayhaft, rybářská vesnice Qalansija a Detwah - nejkrásnější laguna na ostrově, výprava na rybářských člunech k mysu Šab a na Ras Bídu, hejna delfínů a maličké pláže vmáčknuté do skalnatého pobřeží, (lze realizovat jen za dobrého počasí, pronájem lodí není v ceně zájezdu), návrat do Hadiba
12.-13. den - letecky Sokotra – Praha

V ceně zahrnuto: průvodce CK a místní průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha - Sokotra - Praha, doprava, ubytování, stravování, nosiči.
V ceně nezahrnuto: jemenské vízum, vstupné do objektů a rezervací, spropitné pro místní řidiče a průvodce, cestovní pojištění.
Doprava: terénními auty.
Stravování: 6x polopenze při táboření, 4x snídaně při noclehu v hotelích
Ubytování: 4x v hotelech a 6x ve stanech v jednoduchých kempech se základním vybavením i ve volné přírodě a na sokotránských plážích. Nemáte-li vlastní stan, zapůjčíme jej (pronájem stanu není v ceně).
Náročnost zájezdu: Program zájezdu obsahuje několik půldenních až celodenních pěších výprav. Přesto neklade výrazně zvýšené nároky nároky na fyzickou kondici a může ho absolvovat každý zdravý člověk přivyklý pohybu. Nejtěžší etapou je pozvolný celodenní pěší sestup (cca 1200 výškových metrů) z oblasti Skand do kaňonu Dirhur. Součástí programu je i výprava kolem pobřeží na rybářských člunech. Všechny pěší trasy i výpravy po moři lze v případě indispozice absolvovat oklikou autem. Při výstupu na Skand nesou zavazadla nosiči.
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 8, zájezd se však může uskutečnit od počtu 6 účastníků, při počtu 6 či 7 je třeba počítat s příplatkem k základní ceně zájezdu, maximální počet je 14
Nástupní místa: Praha, Sokotra

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032