hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky   Covid 19     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Etiopie
   - Sokotra
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

TREKING NA SOKOTŘE -----------------------------------------

treking
únor, listopad 13 dní s lety      
11 dní pobytu

Cena zájezdu obsahuje zpáteční letenku Praha - Sokotra včetně tax
 
Zájezd TREKING NA SOKOTŘE  - trasa zájezdu
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
STAN
Doprava 4WD

 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
SITUACE NA OSTROVĚ
Sokotra je během probíhající občanské války v Jemenu a saúdského bombardování země doposud ušetřena jakýchkoliv válečných akcí. Protože Sokotra je pro výsledek jemenské války zcela bezvýznamným územím, je velmi pravděpodobné, že to tak zůstane i nadále. Život na izolovaném ostrově dále plyne takřka normálně a Sokotra zůstává klidná a bezpečná. Problémem zůstává značně drahé letecké spojení a extrémně komplikované obstarání letenek. Situace tedy zatím ještě organizaci skupinových zájezdů nepřeje, jakmile se zlepší, jsme připraveni zájezdy na ostrov opět vypsat.
  • osmidenní pěší přechod ostrova Sokotra
  • skalní špice, kaňony, jeskyně, písečné duny
  • endemické stromy dračí krve, okurkovníky, lahvovníky
  • odpočinek na sokotránských plážích
     Třešnička v naší nabídce - osmidenní pěší přechod ostrova Sokotra, nazývaného pro svou bizarní endemickou flóru Galapágami Indického oceánu.
Sokotra - poslední přírodní ráj Jemenu - je svým charakterem zcela odlišná od jemenské pevniny. V zelených horách tu mezi granitovými jehlami pramení potoky se sladkovodními kraby, své šťavnaté pastviny tu mají nomádi z vnitrozemí, kteří stále žijí i v jeskyních. Místy to tu vypadá jako na obrázku z jiné geologické epochy - působivá krajina je porostlá podivuhodnými stromy dračí krve, okurkovníky, lahvovníky. Čekají nás tu i liduprázdné pláže, rybářské vesničky a gigantické písečné duny.
Při osmidenním treku přejdeme ostrov dvakrát - jednou ze severu na jih přes planinu Momi a podruhé z jihu na sever přes nejvyšší sokotránské hory. Na závěr si odpočineme na plážích ostrova. Na trase potkáme všechny vegetační typy a projdeme vesnicemi horských pastevců i rybářů. Cesta vede těmi nejkrásnějšími oblastmi ostrova a náš trek je unikátní - na částech trasy jsme byli při naší průzkumné výpravě v roce 2008 vůbec první turistická skupina.

Sokotra

Jemen, Sokotra
Sokotra

Jemen, Sokotra
Program:
1.-2. den - let z Prahy na Sokotru. Ubytování v hlavním městečku Hadibo, příprava na pěší přechod ostrova.
3.-6.den - vyrážíme na východ ostrova, šnorchlování v podmořské rezervaci Dihamri, výstup k tříkilometrové jeskyni Hoq s krápníkovou výzdobou, Erher s gigantickými písečnými dunami, dvoudenní přechod na jižní pobřeží ostrova, rezervace Humhil s kadidlovníkovým lesem, vesničky ve vnitrozemí, k vodopádům a útesům planiny Momi, písečná pláž Omag na jižním pobřeží
7.-10.den - opět na sever - čtyřdenní přechod přes nejvyšší sokotránský horský hřbet: fantastickým kaňonem Darher a po planině Firmihin s lesem stromů dračí krve do nejvyšší oblasti centrálního hřebenu sokotránských hor Skand, sestup do vádí Ayhaft a k severnímu pobřeží a přejezd na západní mys ostrova
11.den - poslední den odpočinek na sokotránských plážích, unikátní laguna Detwah u rybářské vesnice Qalansija, fakultativní výprava na rybářských člunech k mysu Šab a na Ras Bídu, výstup k asi největším lahvovníkům ostrova, hejna delfínů a maličké pláže vmáčknuté do skalnatého pobřeží (lze realizovat jen za dobrého počasí, pronájem lodí není v ceně zájezdu), návrat do Hadiba
12.-13. den - poslední dopoledne v Hadibo a letecky Sokotra - Praha

V ceně zahrnuto: průvodce CK a místní průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha - Sokotra - Praha, doprava, ubytování, stravování, transport zavazadel během treku.
V ceně nezahrnuto: jemenské vízum, vstupné do objektů a rezervací, spropitné pro místní řidiče a průvodce, zdravotní pojištění.
Doprava: terénními auty.
Stravování: snídaně při noclehu v hotelech, při táboření snídaně a večeře .
Ubytování: v hotelu (2x), ostatní na treku (8x) ve vlastních, případně pronajatých stanech (pronájem není v ceně).
Náročnost zájezdu: Fyzicky nejnáročnější zájezd z naší sokotránské nabídky, ale každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit. Jde se na lehko, těžší zavazadla a stany převáží od tábořiště k tábořišti terénní automobil, či je přenášejí nosiči, osli či velbloudi.
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 8, zájezd se však může uskutečnit od počtu 6 účastníků, při počtu 6 či 7 je třeba počítat s příplatkem k základní ceně zájezdu, maximální počet je 12
Nástupní místa: Praha, Sokotra

RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032