hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Sokotra
   - Kapverdy
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFORMACE K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

   MÍSTNÍ DOPRAVA

Místní doprava je vždy v plném rozsahu zahrnuta v ceně zájezdu.

U poznávacích zájezdů se obvykle přepravujeme po celou dobu najatými teréními auty či minibusem. Pokud je během cesty plánováno ve větší míře využití jiného typu dopravy (autobusu, taxíku), je to vždy zmíněno v popisu programu zájezdu. U řady zájezdů využíváme vnitrostátní lety.

U trekingů najímáme – pokud je to možné - doprovodná terénní vozidla pro převoz zavazadel na celou dobu trekingu. Pro dopravu mimo hory obvykle najímáme minibusy, v některých případech však zajišťujeme na každý úsek cesty dopravu zvlášť a přepravujeme se podle potřeby terénními auty, minibusy, taxíky i hromadnou dopravou. Protože ve vozidlech při těchto zájezdech obvykle mnoho času nestrávíme, na pohodlí se nedbá tolik jako u poznávacích zájezdů.


OMÁN
Pro Omán platí, že terénní auto je o mnoho lepší volba než minibus - část nejzajímavějších míst je dostupná jen pro terénní auta. Při našich poznávacích zájezdech používáme najatá terénní auta, které jsou obsazeny 4 pasažéry a řidičem. Terénní auta v Ománu jsou ve velmi dobrém stavu a odpovídají svým bezpečnostním vybavením evropským standardům.

SOKOTRA
Po celou dobu pobytu na Sokotře má skupina k dispozici terénní auta. Na třídenní přechod centrálního pohoří najímáme nosiče, terénní auta se zbylými zavazadly na skupinu čekají pod horami.

KAPVERDY
Na Santo Antao není letiště, na ostrov po příletu na Kapverdy jedeme trajektem. Během vlastního trekingu přejíždíme terénními auty a minibusem. Dobře sjízdné silničky a cesty vedou i do hornatého vnitrozemí ostrova.


aktualizováno: leden 2024


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032