hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Sokotra
   - Kapverdy
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFORMACE K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

   NÁROČNOST ZÁJEZDŮ

 
Náročnost poznávacích a trekingových zájezdů:
1 Akce "pro každého" nekladou žádné zvýšené nároky na fyzickou kondici ani na speciální dovednosti. Všechny noclehy jsou pod střechou. Do této kategorie patří naprostá většina poznávacích zájezdů.
2 Akce, které vyžadují určitou fyzickou přípravu, po které je ale může zvládnout každý zdravý člověk. Nevyžadují žádné speciální dovednosti. Může se spát i pod stany. U poznávacích zájezdů se tato kategorie objevuje tehdy, obsahují-li celodenní pěší túru svou náročností odpovídající trekingovým programům. U trekingů pak tato náročnost označuje programy, kdy skupina jde na lehko a většina zavazadel je převážena auty či na koních či přenášena nosiči.
3 Akce, kde je dobrá fyzická kondice podmínkou. Trasy trekingu jsou namáhavé, s velkým převýšením, trasy mohou být místy exponované, stále však jsou zvládnutelné bez speciálních dovedností. Veškeré vybavení může být nutné nést v batohu. Trasy vedou dál od civilizace a lékařská péče je hůře dostupná. Na pohodlí se příliš nedbá. Tuto náročnost najdete u těžších trekingů či u vysokohorské turistiky.
4 Náročné akce, které vyžadují jak výbornou fyzickou kondici, speciální dovednosti, tak i psychickou odolnost a cestovatelské zkušenosti. Schopnost pohybovat se v těžším exponovaném terénu na hranici lezení může být podmínkou účasti. Trasy mohou být dlouhé a vyčerpávající, náročnost může být znásobena studeným vysokohorským či naopak horkým klimatem. Výpravy se mohou pohybovat ve velmi odlehlých oblastech. Tuto náročnost najdete např. u náročné vysokohorské turistiky. Účast na těchto akcích může být výběrová.
 


 
Náročnost cyklistických zájezdů
1 Převážně rovinatý terén, základní etapy kolem 30 km s velkou časovou rezervou, vhodné i pro rodiny s dětmi.
2 Zvlněný až mírně kopcovitý terén, etapy cca 60 km vždy s dostatečnou časovou rezervou, vhodné i pro rekreační cyklisty.
3 Kopcovitý až horský terén, v případě horských kol s technicky náročnějšími pasážemi, někdy i klimaticky náročnější nebo ve větších nadmořských výškách, předpokládá se dobrá fyzická kondice.
4 Náročné akce, vhodné pouze pro zdatné účastníky s kvalitním vybavením a předchozími zkušenostmi, často spojené i s náročnými vnějšími podmínkami.
 


Aktualizováno: říjen 2020


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032