hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Sokotra
   - Kapverdy
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFORMACE K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

   TYPY ZÁJEZDŮ

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
V zemích, do kterých se vydáváme, představují poznávací zájezdy kompromis mezi poznáním a pohodlím. V rámci možností nabízíme dostupný komfort, musíme-li volit mezi pohodlím kvalitního hotelu a zajímavém místem a zážitkem, pak obvykle dáváme přednost tomu druhému. Přepravujeme se zpravidla najatými terénními auty či minibusy a spíme až na výjimky pod střechou. Poznávací zájezdy nekladou zvýšené nároky na fyzickou kondici, do všech jsou však zařazeny i nepříliš náročné pěší výlety. Pěší úseky lze vždy absolvovat i oklikou v automobilu.

TREKING V HORÁCH
Programy trekingů jsou připraveny tak, aby je mohl absolvovat každý člověk s dobrou fyzickou kondicí, nevyžadují speciální dovednosti, vyhýbáme se nebezpečným a exponovaným úsekům cest. I během treků obvykle tam , kde to jde, spíme pod střechou. Až na výjimky jdeme na lehko. Na transport těžších zavazadel najímáme doprovodné vozidlo, koně, osly, velbloudy nebo nosiče.
V Ománu jsou na pěší turistiku v horách připraveni jen na několika málo místech. Přesto je zájezd Treking v Ománu relativně komfortní, všechny noci strávíme v hotýlcích, vesnických domech a v zařízených kempech.
Treking v Etiopii je zavedená aktivita, v některých horských oblastech jsou zřízeny kempy s jednoduchým vybavením a v zemi se rychle rozvíjí i další forma horské turistiky, kdy se o turisty starají přímo místní komunity, spí se přitom v tradičních venkovských domech.
V Barmě se rychle rozvíjejí všechny formy turismu - i pěší turistika v horách. Na některých místech v horách vyrůstají nové horské chaty a resorty, jinde se otevírají možnosti noclehu u místních v jednoduchých vesnických domech.
Na Kapverdách (ostrov Santo Antao) je vícedenní treking zavedená, ale zatím málo provozovaná aktivita. Většina přijíždějících turistů podniká jednodenní výlety z některého z městeček na pobřeží, kde je dobrý výběr hotýlků i penziónů. V řadě horských vesnic jsou penziony, nabízející relativní komfort a i v oblastech, kde si penzion zatím nikdo neotevřel, lze přespat pod střechou u místních - většinou ale ve spartánských podmínkách.


Aktualizováno: říjen 2020


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032