hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán hlavní strana Jemen.cz – zájezdy Jemen, Omán
    Zájezdy    Individuální cesty  Fotogalerie  Novinky     Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Omán
   - Sokotra
   - Kapverdy
   - Další země

Zájezdy do zemí

GRUZIE
ARMÉNIE
TURECKO

www.zakavkazsko.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Pojištění CK
 Ochrana os. údajů
 INFORMACE K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

   TYPY ZÁJEZDŮ

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
V zemích, do kterých se vydáváme, představují poznávací zájezdy kompromis mezi poznáním a pohodlím. V rámci možností nabízíme dostupný komfort, musíme-li volit mezi pohodlím kvalitního hotelu a zajímavém místem a zážitkem, pak obvykle dáváme přednost tomu druhému. Přepravujeme se zpravidla najatými terénními auty či minibusy a spíme až na výjimky pod střechou. Poznávací zájezdy nekladou zvýšené nároky na fyzickou kondici, do všech jsou však zařazeny pěší výlety a do některých i nepříliš náročné horské túry.

TREKING V HORÁCH
Programy trekingů jsou připraveny tak, aby je mohl absolvovat každý člověk s dobrou fyzickou kondicí, nevyžadují speciální dovednosti, vyhýbáme se nebezpečným a exponovaným úsekům cest. I během treků obvykle tam , kde to jde, spíme pod střechou. Až na výjimky jdeme na lehko. Na transport těžších zavazadel najímáme doprovodné vozidlo, koně, osly, velbloudy nebo nosiče.
V Ománu jsou na pěší turistiku v horách připraveni jen v několika málo oblastech. Přesto je zájezd Treking v Ománu relativně komfortní, všechny noci strávíme v hotýlcích, vesnických domech a v zařízených kempech.
Na Sokotře je vícedenní treking stále výjimečnou aktivitou. Na celé trase se spí pod stany, ve volné přírodě, nebo ve velmi jednoduše vybavených kempech. Skupinu doprovází kuchař, který připravuje snídaně a večeře. I na Sokotře se jde na lehko, na většině trasy zavazadla převážejí terénní auta, na přechod centrálního pohoří najímáme nosiče.
Na Kapverdách (ostrov Santo Antao) je vícedenní treking zavedená, ale zatím málo provozovaná aktivita. Většina přijíždějících turistů podniká jednodenní výlety z některého z městeček na pobřeží, kde je dobrý výběr hotýlků i penziónů. V řadě horských vesnic jsou penziony, nabízející relativní komfort a i v oblastech, kde si penzion zatím nikdo neotevřel, lze přespat pod střechou u místních - většinou ale ve spartánských podmínkách.


Aktualizováno: leden 2024


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Voroněžská 20, Praha 10, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032